Skip Navigation or Skip to Content
X
ÇOMLEK m.gjell.
Gjellë e gatuar me thela mishi të ziera me qepë të plota ose të grira në copa të mëdha, me thelpinj hudhrash, me erëza dhe me pak uthull. Mish çomlek. Një pjatë çomlek.